Városlista
2025. február 17, hétfő - Donát

Hírek

2011. Július 02. 14:21, szombat | Belföld
Forrás: HírTV

15 perccel rövidülhet a menetidő

15 perccel rövidülhet a menetidő

Gyorsabb lehet a vasúti közlekedés Budapest és Székesfehérvár között a vasúti szakasz felújítása után. A munkákat már elkezdték Tárnok és Martonvásár között.

 

A felújítás egy eddig ritkán használt módszerrel, az úgynevezett nagygépes technológiával történik, amit egy vágányátépítő gép végez. A szerkezetet pénteken mutatták be a sajtónak, napi 10 órás műszakban dolgozik, és 1500-2000 métert halad előre. A Kelenföldi pályaudvar és Székesfehérvár között 2014 elejétől a menetidő akár 15 perccel is rövidebb lehet.

Loppert Dániel, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kommunikációs igazgatója kifejtette: „a teljes szakasz 43 kilométer hosszú, ez 2012 decemberéig fog elkészülni, amelynek következtében 160 kilométer per órás sebességgel lehet majd ezen a szakaszon közlekedni, amely Budapest és Székesfehérvár viszonylatban 15 perces különbséget jelent majd”. Hozzátette: „jelenleg vágányzár van a pálya egyik oldalán, de a személyszállítás továbbra is működik ezen a szakaszon”. (pr)

hírTV

Címkék: vasút

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 17. 09:17, hétfő | Belföld

A MÁV szerint növekszik a vonatok pontossága

2025. Február 17. 09:11, hétfő | Belföld

Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon

Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon, tavasszal a háztartási napelemes rendszerek önmagukban elérik ezt a mérföldkövet

2025. Február 16. 08:54, vasárnap | Belföld

A GVH több mint 35 millió forintra bírságolta a Foodora ételrendelési portált, mert megtévesztette a fogyasztókat

Megtévesztette a fogyasztókat a Foodora, ezért több mint 35 millió forintos bírságot szabott ki az ételrendelési portál üzemeltetőjére a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) - jelentette be pénteki közleményében a hatóság.